Najčastejšie otázky týkajúce sa kúpy nehnuteľností v Dubaji

Investori a kupujúci, ktorí sa zaujímajú o dubajský trh s nehnuteľnosťami, si často kladú podobné otázky ohľadom kúpy. Niektorí sa  radia s realitnými maklérmi, nechajú sa previesť realitným trhom a procesom kúpy až do fázy výberu vhodného developera s pocitom 100% istoty.

Sú však aj takí kupujúci, ktorí nekonzultujú kúpu nehnuteľnosti v Dubaji s realitným maklérom, takže veľa ich otázok zostáva nezodpovedaných. A tu prichádzame na rad my. Ak chcete odpovedať na najčastejšie otázky o kúpe nehnuteľnosti v Dubaji, pokračujte v čítaní a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť.

1. Prečo by som mal investovať do nehnuteľností v Dubaji?

Dubajský trh s nehnuteľnosťami je transparentný a ponúka kupujúcim a investorom vysokú návratnosť investícií (ROI) až 6,2 %. Je to ideálny trh na investovanie z nasledujúcich dôvodov:

  • Príjmy oslobodené od dane
  • Špičková infraštruktúra a diverzifikovaná ekonomika
  • Vysoký príjem z majetku, až taký, že príjem je porovnateľný s londýnskym a newyorským
  • Vysoká životná úroveň a výborné životné podmienky
  • Bezpečné prostredie vhodné pre rodiny

2. Ako dlho trvá kúpa novej nehnuteľnosti v Dubaji?

Dokončenie typickej transakcie s nehnuteľnosťami v Dubaji trvá približne mesiac. Táto lehota začína plynúť podpisom kúpnej zmluvy kupujúcim a predávajúcim.

3. Aké dane musím platiť ako vlastník nehnuteľnosti?

Toto je jedna z najčastejších častých otázok o nehnuteľnostiach a keďže sú Spojené arabské emiráty krajinou oslobodenou od daní, nemusíte z nehnuteľnosti platiť žiadne dane. Ako vlastník nehnuteľnosti však platíte ročné poplatky za údržbu a servis. Frekvencia platieb sa v závislosti od nehnuteľnosti pohybuje od 1 do 4 krát ročne.

4. Sú nehnuteľnosti v Dubaji predmetom DPH?

Daň z pridanej hodnoty, známa aj ako (DPH), sa vzťahuje na predaj obchodného majetku, ktorý podlieha DPH vo výške 5 %. Nevzťahuje sa však na nasledujúce:

  • Predaj alebo prenájom nehnuteľností na bývanie
  • Prenájom komerčných nehnuteľností

5. Môžem svoju nehnuteľnosť v Dubaji prenajať a aký príjem mi to prinesie?

Áno, môžete si prenajať svoju nehnuteľnosť v Dubaji. Príjem z prenájmu závisí od typu nehnuteľnosti, lokality a servisných poplatkov. Priemerný čistý príjem (celkový príjem mínus poplatky za služby) sa pohybuje medzi 8 % – 10 % ročne. Je tiež dôležité poznamenať, že drahá nehnuteľnosť priťahuje menšie percento príjmov z prenájmu a naopak.

6. Môže mať cudzinec 100% vlastníctvo nehnuteľnosti v Dubaji?

Aj keď úplné zahraničné vlastníctvo nebolo v Dubaji možné až do roku 2006, vláda zaviedla nové stimuly umožňujúce plné zahraničné vlastníctvo. Krátka odpoveď znie: Áno, v Dubaji môžete mať 100% vlastníctvo nehnuteľnosti. Cudzinci si môžu kúpiť nehnuteľnosti v slobodných zónach a užívať si ich plné vlastníctvo.

Compare listings

Compare